انجمن - تغذیه - لوگو جدید 11

معرفی سایر انجمن‌ها

انجمن تغذیه ایران با رویکردی مناسب به ارتقاء سطح سلامت اجتماعی، نخستین انجمن علمی در حوزه غذا و تغذیه از سال 1363 است

انجمن تغذیه انترال و پرنترال آسیا (PENSA)

 انجمنی برای پزشکان و پرسنل آسیایی است که در زمینه پشتیبانی تغذیه کار می کنند، این انجمن در 6 می 1995 در نشستی در چیانگ رای، تایلند، توسط گروهی از پزشکان ژاپنی ، چین، اندونزی، مالزی، فیلیپین، پاکستان و تایلند تأسیس شد. این انجمن به منظور فراهم کردن انجمنی تأسیس شد که در آن پزشکانی که در آن به حمایت تغذیه ای از بیماران بستری در بیمارستان مشغولند، بتوانند تجربیات بالینی و داده های علمی در علوم تغذیه را که منحصر به این منطقه است، مطرح کنند و تبادل کنند. از آن زمان جامعه رشد زیادی را تجربه کرده است. کنگره PENSA یک جلسه آکادمیک ویژه برای افرادی بود که از حمایت های تغذیه ای استفاده می کردند.

EAT یک سازمان غیرانتفاعی است که به تغییر سیستم غذایی جهانی از طریق علم درست و مشارکت های جدید اختصاص دارد. سیستم جهانی غذای امروزی مردم و سیاره زمین
در حال شکست است. در حالی که بیش از 800 میلیون نفر – بیش از یک نفر از هر 10 نفر در سراسر جهان – از سوء تغذیه رنج می برند، یک سوم کل مواد غذایی تولید شده
به هدر می رود. سطح اضافه وزن و چاقی همچنان در حال افزایش است و اکنون بیش از 2 میلیارد کودک و بزرگسال را تحت تاثیر قرار داده است. رژیم های غذایی ناسالم
به یک عامل خطر اصلی برای بیماری ها در سطح جهانی و عامل اصلی اپیدمی بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری قلبی تبدیل شده است.

فدراسیون انجمن های تغذیه آسیا

Federation of Asian Nutrition Societies
FANS توسط نمایندگان کشورهای نماینده در دومین کنگره آسیایی تغذیه در مانیل – فیلیپین در سال 1973 تأسیس شد. در حال حاضر تعداد اعضای FANS یا ارگانهای عضو 18 انجمن تغذیه از 18 کشور آسیایی است که همچنین این اعضا عضو اتحادیه بین المللی علوم تغذیه (IUNS)، به عنوان سازمان جهانی متخصصان تغذیه می باشد.

فدراسیون جهانی چاقی (World Obesity)، که قبلا انجمن بین المللی مطالعه چاقی و کارگروه بین المللی چاقی بود، تنها سازمان جهانی است که به طور انحصاری بر روی چاقی متمرکز شده است.فدراسیون جهانی چاقی نگاهی جامع به چاقی از علت و پیشگیری تا درمان دارد.

STOP (علم و فناوری در سیاست چاقی کودکان)

 یک پروژه با بودجه افق 2020 است که از سال 2018 تا 2022 اجرا شد و با تمرکز بر رسیدگی به چاقی کودکان با هدف گسترش و تثبیت شواهد چند رشته ای قادر به ارائه سیاست های موثر و پایدار برای پیشگیری است. و چاقی دوران کودکی را مدیریت میکند. تلاش اولیه STOP بر روی برجسته کردن اثرات تجمعی مواجهه‌های چندگانه و هم افزایی در کودکان آسیب‌پذیر و آسیب‌پذیر اجتماعی و خانواده‌هایشان بود، که باید برای رسیدگی به چاقی کودکان در اروپا در اولویت قرار گیرد. تحقیقات STOP مراحل مهمی را در دوران کودکی (شروع از اوایل، از مواجهه‌های دوران بارداری) شناسایی کرد که در طی آن مداخلات استراتژیک می‌توانند مؤثرترین و کارآمدترین باشند.

در سال 2019، انجمن یا شبکه (WIN) تأسیس شد. افرادی که با اضافه وزن و چاقی زندگی می کنند، پزشکان پرشور و دانشگاهیان سلامت با یکدیگر همکاری کردند تا هدف، اهداف و اصول راهنمای این سازمان جدید را توسعه دهند. توافق شد که WIN باید برای طیف گسترده‌ای از افراد، از جمله افرادی که تجربه‌ای زنده به همراه والدین و مراقبان، اعضای خانواده، دوستان، و پزشکان دارند، قابل دسترسی باشد.
WIN از کسانی که زندگی آنها تحت تأثیر چاقی است حمایت می کند. این کار را با برگزاری جلسات منظم جامعه، به اشتراک گذاشتن اطلاعات علمی در مورد چاقی، و فراهم کردن فضای امن و بدون قضاوت برای افراد برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و داستان های خود انجام می دهد.

انجمن تغذیه بالینی و متابولیسم اروپا

the European Society for Clinical Nutrition and Metabolism

ASPEN: Leading the Science and Practice of Clinical Nutrition

ASPEN یک سازمان حرفه ای پزشکی است که در سال 1976 تأسیس شد و اعضای آن در ارائه درمان های تغذیه بالینی مشارکت دارند. ASPEN با نزدیک به 6000 عضو از سراسر جهان، جامعه‌ای متشکل از متخصصان تغذیه، پرستاران، پزشکان پرستار، داروسازان، پزشکان، دستیاران پزشک، دانشمندان، دانشجویان و سایر متخصصان بهداشتی از هر جنبه‌ای از فعالیت‌های بالینی، تحقیقات و آموزش تغذیه است.

مرکز جهانی NNEdPro

انجمن علمی تغذیه ایران (اعتا)

انجمن بیماری سیلیاک

بیماری سلیاک یکی از شایع ترین بیماری های خود ایمنی ژنتیکی در جهان است که حدود 3 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد که 70 تا 80 درصد از آنها تشخیص داده نشده اند. باعث می شود بدن به روده کوچک خود حمله کند، می تواند منجر به بسیاری از بیماری های ویرانگر دیگر از جمله سرطان شود. متأسفانه برای میلیون‌ها نفری که از آن رنج می‌برند، بیماری سلیاک عمدتاً توسط دولت فدرال ما نادیده گرفته شده است. بنیاد بیماری سلیاک از طریق سرمایه گذاری های استراتژیک در تحقیق، آموزش و حمایت، به دنبال بهبود این مشکل با تسریع درمان ها و درمان است.

فدراسیون بین‌المللی دیابت (IDF)