انجمن - تغذیه - لوگو جدید 11

سازمان ملل: ۱۲ میلیون یمنی کمک غذایی دریافت کردند

برنامه جهانی غذای سازمان ملل روز جمعه ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) اعلام کرد که برای اولین بار این سازمان توانست در ماه آگوست به ۱۲ میلیون و چهار صد هزار شهروند یمنی، کمک غذایی برساند.

با این‌حال، سخن‌گوی برنامه جهانی غذا افزود این سازمان به منظور ادامه توزیع غذا در میان این جامعه هدف در یمن در طول شش ماه آینده نیاز به کمک به میزان ۶۰۰ میلیون دلار دارد. در صورت برآورده نشدن این بودجه، جیره های غذایی از ماه اکتبر قطع خواهند شد.

دسترسی به غذا در کشور جنگ‌زده یمن تبدیل به ابزاری سیاسی شده است. هم نیروهای حوثی و هم نیروهای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی در طول این جنگ چهار ساله دسترسی جمعیت غیرنظامی به غذا و کمک‌های انسان‌دوستانه را بارها مسدود کرده‌اند.


به گفته سازمان ملل تبدیل شدن غذا به ابزاری برای کنترل قدرت منجر به ایجاد بدترین بحران بشردوستانه و نرخ بالای سوء تغذیه شدید در میان کودکان شده است.

هروه وهوسل، سخن‌گوی برنامه جهانی غذا در بیانیه‌ای گفت: «در ماه آگوست ما موفق شدیم برای اولین به تمام جامعه هدف در یمن، یعنی ۱۲ میلیون و چهار صد شهروند نیازمند، کمک غذایی توزیع کنیم.»

پیش از این برنامه جهانی غذا به صورت ماهانه توانسته بود به ۱۱ میلیون یمنی کمک غذایی ارسال کند.

سازمان ملل در خرداد ماه توزیع غذا را در یمن متوقف کرده بود. به گزارش برنامه جهانی غذا، تعدادی سودجو از رسیدن غذا به دست افراد نیازمند جلوگیری می‌کردند. تنها زنان باردار و شیر ده و کودکانی که از سوء تغذیه رنج می‌بردند در این ماه‌ها کمک غذایی دریافت کردند.


پس از توقف دو ماهه توزیع کمک غذایی، سازمان ملل برنامه غذایی خود در یمن را از سر گرفت و در میان در ۸۵۰ هزار نفر از ساکنان پایتخت این کشور جنگ‌زده کمک‌غذایی توزیع کرد.

در آن زمان، سازمان ملل اعلام کرد برای ۹ میلیون نفری که در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها زندگی می‌کنند، فرآیند ثبت‌نام بیومتریک راه‌اندازی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *